Organizatorzy i współpracownicy


Agnieszka (Agnes A. Rose) – prowadzi blog literacko-recenzencki Kraina Czytania (krainaczytania.blox.pl). Na co dzień pracuje z młodzieżą, ucząc języka angielskiego. Jest także dziennikarką amatorką. W swoich artykułach porusza sprawy kontrowersyjne, przez co pragnie zwrócić uwagę innych na problemy społeczne. Piętnuje głupotę i brak tolerancji. Jej teksty niejednokrotnie spotkały się z uznaniem profesjonalnych dziennikarzy. Jako pomysłodawczyni projektu Blogerzy Książki Piszą zamieściła w nim swoje opowiadanie, napisane specjalnie dla tej antologii. 

Danuta Awolusi – prowadzi blog recenzencki Książki Zbójeckie (ksiazkizbojeckie.blox.pl), który otrzymał wyróżnienie jury w plebiscycie na Literacki Blog Roku 2011. Jest absolwentką filologii polskiej, początkującą redaktorką i miłośniczką literatury. Prozę pisze raczej okazyjnie, o wiele chętniej tworzy teksty krytycznoliterackie. Uwielbia muzykę Gospel i wykonuje ją na co dzień w warszawskim chórze Soul Connection, jest także dziennikarzem „Gazety na Chmielnej”, miesięcznika promującego Śródmieście Warszawy.  

Kasia Warpas - autorka okładki naszego e-booka oraz bloga Bebeluszek (nie)codzienny (www.bebeluch.blogspot.com). Wizualna narratorka po toruńskim UMK i ASP w Hildesheim.  W książkach najbardziej lubi obrazki, dlatego też współpracuje z kwartalnikiem i wortalem o książkach dla dzieci i młodzieży Ryms. 

Monika Pasek – korektor i redaktor, miłośniczka literatury staropolskiej i prozy współczesnej. Interesuje się tekstologią i edytorstwem tekstów dawnych. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami i z portalem Efantastyka.pl. Pisze na: http://zaczytanieblog.blogspot.com/. Więcej o jej działalności redakcyjnej na: http://profesjonalnakorekta.blogspot.com/.
 
Zuzia Bućko - miłośniczka wszystkiego, co związane z kinem i literaturą hiszpańskojęzyczną. Powoli stawia pierwsze kroczki w animacji poklatkowej. Jej pasją jest każda dziedzina filmu, fotografia, literatura oraz nauka języków obcych. Uzależniona od kina Pedro Almodóvara. Jej motto: "Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka." - Will Smith (,,W pogoni za szczęściem").