O projekcie

Kim jest bloger? Jaką rolę pełni w wielkiej otchłani Internetu? Czy blogerzy są już społecznością, czy indywidualnymi jednostkami tworzącymi dla samych siebie? Spoglądając na projekt Blogerzy Książki Piszą, odpowiadamy: blogerzy to ludzie kreatywni, otwarci, gotowi do podjęcia wyzwań. Dowodem jest zbiór opowiadań napisanych przez osoby, które na co dzień prowadzą swoje blogi. Tematyka? Przeróżna: kultura, polityka, pasje… Można wymieniać bez końca. Tak różne osobowości, z wieloma osiągnięciami i planami, z chęcią i zapałem złapały za pióra, aby zmierzyć się z poważnym wyzwaniem literackim: opowiadaniem. Efekty są zaskakujące – mieszanka stylów, pomysłów, gatunków i talentów. Po prostu – szkice z życia.

Blogerzy Książki Piszą to projekt, który zrodził się w głowie jednej z autorek, prowadzącej bloga o nazwie Kraina Czytania. Do współpracy zaprosiła właścicielkę bloga Książki Zbójeckie, tworząc duet, który wspólnymi siłami zmotywował użytkowników blogosfery do stworzenia zbioru opowiadań, wydanego w nowatorskiej formie e-booka. Droga od pomysłu do finału była niełatwa i wymagająca – ale udało się! Blogerzy mogli błysnąć zdolnościami i pomysłowością, a czytelnicy mają szansę ocenić, czy włożony trud się opłacił.

E-book, zawierający próby literackie blogerów, nie jest tworzony przez osoby, które po raz pierwszy piszą beletrystykę. Autorami są także docenieni już powieściopisarze. To historie zrodzone z pasji, stanowiące owoc podjęcia wyzwania, aby stworzyć opowiadanie: krótką, ale wymagającą formę literacką, pokazującą pełen warsztat pisarza. To szansa, aby wyłowić talenty, zaprezentować swoje możliwości i wyjść z „wirtualnego cienia”.

Blogerzy złapali za pióro. Wytężyli wyobraźnię, zebrali wenę twórczą i oto jest – antologia dwudziestu siedmiu opowiadań napisanych przez osoby, które prowadzą blogi. Jak wiadomo, to życie pisze najciekawsze scenariusze, dlatego właśnie tematem przewodnim stały się szkice z życia, te codzienne i te niezwykłe, ale wszystkie zaskakujące i ciekawe. Każde opowiadanie, to indywidualne spojrzenie autora na otaczającą nas rzeczywistość, znajdziemy więc w nich uczucia, wartości, marzenia, tajemnice… Zapraszamy czytelników w świat widziany oczami blogerów, którzy zmierzyli się z wyzwaniem, jakim było wspólne stworzenie e-booka. Obiecujemy emocje, wzruszenia, słowem – samo życie!

Mamy nadzieję, że projekt Blogerzy Książki Piszą będzie dla czytelników znakomitą, ciekawą i zróżnicowaną lekturą.


Agnes A. Rose (krainaczytania.blox.pl)
Danuta Awolusi (ksiazkizbojeckie.blox.pl)